مشاور سئو | مشاوره سئو از ۰ تا ۱۰۰ (+تصویر)

اگر به دنبال مشاور سئو حرفه ای هستید تا مسیر سئو شما را از ۰ تا ۱۰۰ به شما نمایش دهد. یا اگر به دنبال این هستید که به کامل ترین مفهوم مشاوره سئو برسید با رز دیزاین همراه باشید.

با کلیک کردن بر روی “دانشنامه مشاوره سئو” از آموزش رایگان ما استفاده کنید.

امروزه افرادی که وقت کافی برای سئو سایتشان دارند، برای اینکه دانش کافی را نیز بدست آوزند از مشاور سئو استفاده میکنند. به طور کلی در یک مشاوره سئو، شما یک مایندست (چشم اندار) و از پلن اجرایی سئو سایتتان بدست خواهید آورد. مانند پزشکی که نسخه میپیپد، مشاور سئو نیز نسخه سایت شما را برای شما در خواهد آورد. از مزایای اصلی مشاوره سئو میتوان به این اشاره کرد که شما برای اجرای کار تا چند ماه خیالتان راحت است. میدانید که مسیر درست به پیش میبرید. چرا که بعضی از رفتارها داخل سئو اگر اشتباه انجام شود، تا چند ماه پروژه را به تعویق می‌اندازد. لذا انتخاب سئو کار و مشاور سئو نیاز به کمی دقت و دانش اولیه دارد؛ چرا که اگر رقبا و مشاوران سئو آنها در تمام حوزه ها تخصص و فعالیت نداشتند موفق نمیشدند.

به همین دلیل شما هم باید در انتخاب مشاور سئو خود دقت داشته باشید و وقت بگذارید. با انتخاب درست و انجام دادن توصیه‌ها، سئو رشد بهتری خواهد کرد. هزینه های سئو و مدت زمان آن نیز کاهش خواهد یافت.

SEO-consultant

مشاور سئو کیست؟

بهتر است قبل از اینکه موضوع را باز کنیم، بررسی کنیم که مشاور سئو کیست؟ چرا باید در کنار کارشناس سئو و سئو کار باشد؟ وظایف مشاور سئو و فعالیت هایش به چه صورت است؟ جواب: در یک کلام، تجزیه و تحلیل فرآیند سئو سایت و همچنین سایت رقبا، بررسی و ارائه راهکار برای بهبود جایگاه وب‌سایت، بررسی نتایج موتور جستجو و لینکهای دریافتی؛ فعالیتهای مشاور سئو ختم می‌شود. همچنین در پایان میتوان از تجربه ایشان جهت راهنمایی و توصیه به انجام کارهای عملی استفاه کرد تا بتوان ترافیک ارگانیک و کاربر واقعی بیشتری جذب کرد.

از مباحث جلسه مشاوره سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره در زمینه طراحی وب‌سایت با اصول سئو
 • مشاوره‌ در زمینه انتخاب درست کلمات کلیدی
 • مشاوره در زمینه برآورد هزینه جهت افزایش رتبه وب‌سایت
 • مشاوره‌ در زمینه مدت زمان رسیدن به هدف مشخص
 • مشاوره در زمینه ترفندهای سئو (برای افزایش سرعت پروژه)
SEO-growth-advice
SEO-consulting

وظایف مشاور سئو

مهم ترین وظیفه مشاور سئو تشخیص است! چک لیست سئو در دنیای اینترنت وجود دارد اما چک لیست کافی نیست. شما باید کاملا واقف باشید که چه کاری را در چه زمانی انجام دهید. باید همیشه بدانید که قدم بعدی شما چیست. رقبا بدون وقف روی سئو سایتشان کار میکنند. هر زمانی که شما متوقف شوید، رقبا از شما جلو خواهند زد. لذا برای اینکه نگاه بهتر و اجمالی‌تر به این موضوع داشته باشید، وظایف مشاور سئو را برای شما به شرح زیر آورده ایم:

Duties-of-SEO-Consultant
 • تشخیص مشکلات فرآیند سئو وب‌سایت: مهم ترین دلیلی که شما باید برای دریافت مشاوره سئو داشته باشید، استفاده از تشخیص و تجارب متخصص سئو مورد نظر است.
 • درک اهداف بازاریابی مشتری: مشاور سئو باید اهداف بازاریابی مشتری را قبل هر چیزی بداند. موقعیت و شخصیت مشتری‌های در حوزه کاری او، نکات خاص کسب‌وکار را باید کارفرما شرح دهد. چرا که میزان آشنایی با بازار هدف میتواند تاثیر بسزایی به مشاوره سئویی که درسافت میکند بگذارد.
 • راهکار برای بهینه‌سازی سایت: مشاور سئو وب‌سایت باید، سئو تکنیکال، سئوی داخلی و لینکسازی وب‌سایت را مورد بررسی قرار دهد. از این طریق میتوانید بهترین کلمات کلیدی و تمام فعالیت‌های مرتبط با آن را پیدا کنید.
 • جست‌وجو و آنالیز کلمات کلیدی: تیم مشاوره سئو سایت باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت شما پیدا کند. یک استراتژی مناسب برای ماندگاری هر کلمه کلیدی در موتورهای جست‌وجو دهد. اختصاص دادن هر کلمه کلیدی به هر صفحه مشخص و سپس سازماندهی آنها که مانع از بروز مشکلات ثانویه در ادامه فعالیت وی‌سایت می‌شود.
 • تشخیص خطاهای وبسایت: لینک‌های شکسته، خطاهای ۴۰۴ و … داپلیکیت کانتنت (محتوای تکرارشده)، نقشه نادرست سایت، ساختار ضعیف انکر تکست‌ها و سرعت پایین سایت، همه بخشی از انواع خطاها و باگ های احتمالی است. تیم مشاوره سئو سایت آنها را تشخیص و پیدا میکنند و برای رفع آن‌ها استراتژی مشخص ارائه میکنند.  مشاور seo کمک می‌کند به اینکه، مشکلات ظاهری و غیر‌ظاهری سایت، ایندکس شدن یا نشدن، کدها و تگ های HTML  و … به درستی مدیریت و بهینه شوند.
 • بروز بودن و شناخت ترندها: فرد و گروه شاغل در این جایگاه شغلی باید تکنیک‌های کارآمد بروز سئو را به‌خوبی بشناسند. به‌روزرسانی الگوریتم‌های مختلف و هسته گوگل را دنبال کنند. راهکارهای مناسب و نامناسب را تشخیص دهند و با استفاده از تجربیات بروز و کارآمد، از ایجاد وقفه در پروژه جلوگیری کنند.
 • دانش هاستینگ و دامنه: راهنمایی ها در این زمینه از جمله محل سرور یا نام دامنه و پسوند آن میتواند پیش زمینه یک پروژه موفق باشد.